BELGELENDİRME

BELGELENDİRME


Yatırım Teşvik Belgesi

Firmamız; Türkiye de sanayici, imalatçı, ihracatçı, ithalatçı olan yerli ve yabancı sermayeli firmalara Ankara'dan alınması gereken teşvik belgeleri ve diğer evraklar konusunda ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde, firmanızı temsilen proje hazırlıkları yaparak iş takibi yapan uzman bir kuruluştur. Görevimiz; Müşterilerimizin taleplerini güncel mevzuat ve uygulamalar çerçevesinde ve tecrübelerimiz doğrultusunda değerlendirerek doğru ve güvenilir bilgiyi en kısa sürede müşterilerimize iletmek ve bize verilen işi doğru bir şekilde ve zamanında bitirmektir. Hedefimiz; Mevcut müşterilerimizin işlerini zamanında ve doğru bir şekilde yaparak yeni müşteriler kazanmak ve danışmanlık sektöründe güven duyulan ve tavsiye edilen bir firma olma yolunda emin adımlarla ilerlemektir.

işletmemizde Yatırım Teşvik Belgesi Kapsamında verilen hizmetler şu şekildedir;

-Yeni Belge Takibi

-Revize Takibi

-Süre Takibi

-Kapatma işlemleri

-Belge iptali

-Genel Mevzuat Bilgilendirmesi

-Desteklenmeyecek Yatırım Konularında Bilgi Verilmesi

-Cet Belgeleri hakkında Mevzuat Bilgilendirmesi

  

Marka Tescil Belgesi 

Marka bir işletmenin en önemli ve en pahalı değeridir.

Bir işletmenin mal ve hizmetlerini bir başka işletmenin mal veya hizmetlerinden ayırt etmeyi sağlaması koşuluyla, kişi adları dahil özellikle sözcükler, şekiller, harfler, sayılar, malların biçimi veya ambalajları gibi çizimle görüntülenebilen veya benzer biçimde ifade edilebilen, baskı yoluyla yayımlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü işarete "MARKA" denir. Markalar 556 Sayılı Markaların Korunması Hakkında KHK hükümlerine göre korunmaktadır.

Marka oluştururken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

  • Kolay okunabilmeli ve okunuşu kulağa hoş gelmeli,
  • Tüketicinin hafızasında kalmaya uygun olmalı,
  • Ayırt edici özelliği bulunmalı; kolayca taklit edilmemeli,
  • ihracat yapılacaksa, ilgili ülkelerin dilinde olumsuz bir anlamı bulunmamalı.
  • Markayı kullanmaya başlamadan önce markanın başkası adına tescilli olup olmadığı konusunda uzman kişiler tarafından "MARKA SORGULAMA" yapılmalı, tescil imk‚nı var ise markayı kullanmaya başlamadan önce " MARKA TESCiL " için başvuru yapılmalıdır.

Tüketicilerin güvenilir markalara bağlılığından kar elde etmek isteyen taklitçi kişi veya kuruluşların haksız rekabetini önlemenin ilk adımı ìMARKA TESCiL" ile mümkündür.


OGS Danışmanlık Marka Başvuru işlemlerinizi ve takibini yapmaktadır;

Bu alandaki hizmetlerimiz;

Marka Sorgulama

Marka Başvuru

Yurtdışı Marka Araştırma

Yurtdışı Marka izleme

Marka izleme

İnşaat sektörü kalkınmanın yapı taşlarından biridir. Üstlendiği yaşamsal işlevler, en ince detaylardan başlayarak daima en iyiyi hedefle

Devamı »

İLETİŞİM


Koçbıyık İş Merkezi Pazar Mah. Necipbey Cd. No:24/1 Kat:1 İlkadım SAMSUN
0362 440 37 55

HİZMETLERİMİZDEN


  • PROJELENDİRME

  • EĞİTİM

  • BELGELENDİRME